Bartender

15. dubna 2008 v 11:35

Bartender

Recenze:
Ryu Sasakura je génius ve svém oboru. Někdo by si možná řekl, že je to obyčejný barman, který vlastní obyčejný bar s celkem obyčejným názvem "Eden hall," ale není tomu tak. To každý pozná, jakmile v baru s příjemným barmanem posedí. Nejenže Ryu umí dělat skvělé koktejly, nejenže dokáže poznat, jaký koktejl se k vám přesně hodí, ale také vám pomůže se všemi vašemi problémy. Ať už máte problémy v práci, máte osobní mindráky, neshody v rodině... stačí jedna sklenka dobrého aperitivu, Ryuovi milé oči a rázem je vše vyřešeno. K tomu také Eden hall slouží, to proto má tak těžké dveře... můžete se v něm schovat před okolním světem.
Bartender je trochu netradiční anime, v podstatě nemá jeden příběh, ale vypráví o mnoho problémech z obyčejných životů, které propojuje náš usměvavý barman. Je to trochu zvláštní, když se díváte na anime a říkáte si, že nebýt těch neuvěřitelných nápojů, byl by to jen obyčejný život městských lidí. Ano, příběh je možná trochu přibarvený a zdá se Čechům "přehnané," jak jeden člověk může pomoci tolika lidem, ovšem můžete si být jistí, že všechny deriváty v tomto anime existují a že jsou japonci chytří, na konci anime je vždy i nějaký receptek na koktejlek, kolem kterého se příběh právě točil.
Příběh možná není jednotný, ale pěkně se na to dívá. Kresba je hezká, používá střídmých barev. Určitě si sem tam všimněte nápisů na lahvích a jednotlivých složek ke kokteljlům. Zdá se totiž, že anime je zcela ze sponzorských zdrojů. Ano, japonci sice pít neumí, ale pijí rádi a reklamy jim dělají i anime. To by bylo přeci škoda nesponzorovat anime, co vám udělá reklamu, ne?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama