Chobits

11. dubna 2008 v 14:17

Chobits

Chobits je echi komedie. Ale taková ta komedie, kde se nepopadáte za břicho, ale usmějete se, protože je to moc rostomilý.:)
Recenze:
Hideki je normální kluk, který pracuje na farmě. Když ho ale nepřijmou na školu, vydá se do města, aby mohl chodit do přípravné školy.
Tady se seznámí s novým fenoménem, který hýbe světem - Persecony. Jsou to stroje, které vypadají stejně jako člověk, jen mají místo uší takový výběžky. Fungují taky jako počítače. Jsou téměř dokonalé: Dělají to, co se po nich žádá, stačí jim pouze správný program. Ať se zdají být sebechytřejšími, vždy se jedná jen o program.
Hideki by si rád nějaký koupil, ale nemá na něj peníze.
Ubytuje se v jednom domě, kde mu dělá domovnici mladá žena, do které se Hideki zakouká, to ale dělá téměř u všech holek.:)
Jednou, když jde večer domů, najde mezi popelnicemi hozený persecon-pěknou, mladou holku. Po chvíly váhání si ji vezme domů.První problém...Kde se to zapíná???
Po ohmatání celého těla, se rozhodne strčit prsty do posledního neproskoumaného místa.. Ano "tam".:)
Persecon obživne, ale je nějaký divný....Neumí mluvit. Místo toho na vše odpovídá svým charakteristickým "Chii".Hideki dojde k závěru, že byl vyhozen právě proto.Chii (tak ji pojmenuje) se bojí, že se jí chce zbavit, ale Hideki ji rychle vyvede z omylu. Šťastná Chii mu padne do náruče a tak začíná jeden krásný vztah.
Život s Chii neprobíhá dokonale, moc toho neumí, ale Hidekiho má moc ráda a dělá vše pro to, aby ho viděla se usmát. Později Hideki zjistí, že Chii není obyčejný Percecon. Je jedna z legendárních "Chobits" což jsou percecony s vlastním rozumem, v podstatě jsou stejní, jako lidé.
O Chii by ale měli zájem i jiní lidé.
Pokuď ale na Chii sáhne někdo jiný se zlými úmysly, v Chii se probudí její "druhé já" (ve skutečnosti je to její sestra) a případného dotěru velice rázně odmítne se svým "Ty nejsi ten jediný pro Chii" a uklidní se až když uvidí Hidekiho.
Najednou se začne celý příběh zamotávat...Ten chodí s tou, ta má ráda toho a hlavně: Milá paní domácí ví o Chii víc, než kdokoliv jiný.
Jestli chcete vedet vice tak vam asi jen poradim se na to podivat...
A jak jsem říkala....Je to krásné anime se šťastným koncem...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama