Higurashi no Naku Koro ni

15. dubna 2008 v 11:56

Higurashi no Naku Koro ni

Recenze:
Moc pěkné anime, takový anime horor, které má na svůj žánr trochu moc roztomilou animaci.
Když Keichi Maebara se přestěhuje do malého městečka Himizawy, všechno se ze začátku zdá být nádherné. Keichi se ve škole seznámí se čtyřmi dívkami Renou, Mion, Rikou a Satoko, dokonce i vstoupí do jejich klubu, kde hrají různé hry(a většinou jde o to, kdo umí lépe podvádět). Městečko se zdá být velmi poklidné, avšak to je do té doby, kdy se Keichi dozví, že v městečku každý rok na svátek Watanagashi, je jeden člověk zabit, druhý zmizí beze stopy. To má mít spojitost s jakousi kletbou místního boha Oyashira a výstavbou přehrady, díky které by městečko už dávno bylo pod vodou a která byla zničehonic zastavena.
Pak se o Keichiho začne zajímat jeden policista. Ptá se ho na různé věci ohledně jeho kamarádek a na fotografa ptáků z Tokya, který byl právě tím člověkem, kdo mu řekl o tom děsivém faktu ohledně Himizawy. Policista Keichimu nakonec sdělí, že fotograf zmizel a žena, co byla s ním, byla zabita . Policista mu pak volá, ptá se ho na další věci a neustále mu nějak přichází do cesty. Děvčata z jeho třídy, kterých když se na vraždy ptal, vždycky řekly, že o ničem neví, nebo že se nic takového nestalo, se o těchto hovorech či setkání vždycky nějak dozví a moc šťastné z nich nejsou. Když mu policista konečně řekne, že všechny dívky, se kterými se přátelí, jsou nějak napojené na zemřelé, Keichi začne mít strach. Navíc policista na něj rovnou vybalí, že by se jistě měl bát o svůj život, neboť se zdá, že je na řadě. I Keichi si to začne myslet, když objeví v jídle, které mu děvčata přinesly, jehlu. O to větší začne mít Keichi strach a dívek už se straní velmi průhledným způsobem. Řekne si ale, že se jistě nevzdá bez boje a začne trénovat s baseballovou pálkou, kterou najde ve škole. Mion a Reně se to moc nelíbí a Keichi se pak dozví, že pálka patřila jednomu chlapci, který se stal objetí svátku Watanagashi a který se choval přesně tak, jako Keichi - zničehonic se začal bát o svůj život, tak začal trénovat s baseballovou pálkou a nakonec beze stopy zmizel. Nakonec je Keichi omráčen při cestě domů, probudí se ve svém pokoji a v domě jsou i Mion s Renou. Když na něj vytáhnou injekční stříkačku, Keichi je v domění, že jsou posedlé Oyashirou, umlátí baseballovou pálkou. Pak uteče z domu a z budky ve městě zavolá policistovi. Ten slíbí, že tam hned bude, ale Keichiho už živého nezastihne, najde jen jeho mrtvé tělo. Keichi si rozdrásal krk a vykrvácel.
To jsme teprve na konci 4. dílu a hlavní hrdina je mrtvý! Co se stalo? Že by se nám tu pak objevil další příběh někoho jiného napojený na příběh Keichiův? Kdepak kdepak, v dalším díle je Keichi opět živý a příběh začíná úplně nanovo. Charaktery postav se však mění a i sám příběh jde jiným směrem... Jaké je opravdové tajemství Himizawy? Co se vlastně skrývá pod závojem tajemství? A kdo je tu vlastně ten zlý?
No, musím podotknout, že i když tu není vyloženě kvanta krve jako v Elfen Lied, strachu si užijete do syta. Moje kamarádka Hanka by nad prvními epizodami ohrnovala nos, ale jakmile by zaslechla slovo vražda a detaily o tom, jak jedno tělo rozsekali na kousky... No, myslím, že by se moc ráda podívala. Není to nic pro slabé nátury, vlastně bych to dala jako hororovější než Elfen Lied a spol. Strach tam opravdu pocítíte a pocítíte ho hodně. Keichi neví, komu může věřit, vy také netušíte, komu by asi tak Keichi mohl věřit a neustáe si kladete otázku PROČ. Moc pěkné je tam, jak najednou Rena či Mion začnou mluvit jako někdo jiný, změní se jim oči, Keichi už je skoro mrtvej strachy a najednou se zase přemění zpátky a roztomile se usmějí.
Doporučila bych to jen těm, kdo moc často nemívají noční můry a kdo pak ve zbytku dne o tomto anime nebude přemýšlet. Tohlr j takové varování, protože já tím, že jsem to ještě neviděla celé, doslova trpím a když si vzpomenu na to, jak Keichi chrchlavě mluví do telefonu, a pak na to, jak už jen žuchne dolů na zem a vám se naskytne děsivý pohled na zakrvácené sluchátku, zlaté stránky a Keichiho ruku, přejede vám mráz po zádech. Pokládáte si otázku: "Vážně byl tak vystresovaný, že se opravdu jen tak sám zabil, bylo to tou drogou, co mu Mion s Renou píchly, nebo snad něco horšího?" A problém je v tom, že pokud chodíte do školy, jako já, nebo máte matku jako já, takovou bleskovou rychlostí všechny epizody neshlídnete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama